Kam yra gimęs Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanielis

Dominyka Vinogrodska

Šunų veislių pasaulis - tai įspūdingas kaleidoskopas. Kiekvienas jo elementas, kiekviena veislė turi tam tikrą išvaizdą ir paskirtį šioje mozaikoje, atspindinčią įvairius žmonių poreikius ir troškimus.

Anksčiau į šunį buvo žvelgta kaip į tam tikrą instrumentą, atliekantį konkrečią funkciją. Todėl didelė šunų veislių dalis buvo sukurta utalitariniams uždaviniams atlikti, pavyzdžiui: ganymui, medžioklei ar sargybai.

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis išsiskiria darbinių šunų fone.

Šių kilmingų šunų istorinė paskirtis - tai būti Anglijos monarchų ištikimaisiais kompanionais ir kurti su jais emocinius ryšius.

Kavalierių gyvenimus įprasmindavo šilumos ir draugystes aristokratams suteikimas. O agresijos trūkumas, švelnus būdas ir pacifistinė prigimtis darė iš jų saugius bei patikimus aristokratų pagalvių kompanionus.

Kuo išsiskiria Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanieliai │ Elegancijos Kristalas

Draugiškas charakteris - tai neatsiejama Kavalierių veislės ypatybė.

Neįprastai švelnūs, draugiški, kantrūs ir meilės žmonėms kupini draugai.

Istorinės aplinkybės padėjo kavalieriams tapti tokiais.  O jų prigimtis kontrastuoja su pavyzdžiui.:  jorkšyro terjerais,  kurie buvo sukurti medžioklei, su haskiais, kurie turėjo tempti roges, ar su vokiečių aviganiais, kurių funkcija buvo gyvulių ganymas. Jų bruožai buvo kuriami konkrečioms užduotims atlikti, o ne emociniams ryšiams. 

Istorinėms aplinkybėms pasikeitus, žmonės į šunis pradėjo žiūrėti ne kaip į priemonę tam tikram tikslui pasiekti, bet kaip į gyvenimo palydovą ir kompanioną. Ir šunų, išveistų draugystei ir todėl turinčių tam tikrus genetinius polinkius, poreikis ženkliai išaugo.

Populiarumą įgavo kavalieriai, kurie pasižymi išskirtinai draugišku temperamentu. Šunų parodose - tai viena iš kelių veislių, kuriems taikoma nerašyta taisyklė - nuolat vizginti uodega.

Idealus šeimos augintinys

Kavalieriaus Karaliaus karolio spanielis sugeba prisitaikyti ir sėkmingai gyventi įvairiose lokacijose, nuo butų iki didesnių namų. Reikėtų tik jiems suteikti galimybę kurti emocinius ryšius su savo savininkais ir apsupti juos meile.

Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanielis būtent šiam tikslui ir atvyko į šią žemę: MEILEI!